Ilija Bozoljac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ilija Bozoljac

Prvi srpski forum o Iliji Bozoljcu
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Jecin dnevnik

Go down 
AuthorMessage
*Admin*
Administrator
Administrator
*Admin*


Posts : 456
Join date : 2008-02-16

Jecin dnevnik Empty
PostSubject: Jecin dnevnik   Jecin dnevnik Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 7:00 pm

Pozdrav iz Dohe
Moji dragi prijatelji,

Nadam se da ste svi imali sjajnu prošlu nedelju i da vas je neka voljena osoba iznenadila za Dan zaljubljenih romantičnom večerom, poklonom ili lepim gestom ne bi li obeležili vašu ljubav. Nema boljeg osećajanja na svetu kada se osećas voljenim bez obzira da li je to roditeljska, bratska, partnerska, prijateljska ili neka druga ljubav.
Pročitala sam u Fanbook-u da vam je smetalo što vas nisam obavestila da dolazim u Beograd. Molim vas da me razumete jer ovo je bilo skroz iznenađujuće zbog moje povrede i bukvalno sam provela 24 sata kod kuće. Došla sam u četvrtak popodne avionom iz Minhena, a istim tim avionom sam se vratila u petak posle podne. Obećavam da ćete znati ubuduće kada sam u našem glavnom gradu i informisati koja je prilika najbolja da se upoznamo ili da me vidite.
Stigla sam u Dohu u subotu i spremam se za ovaj turnir. Skoro sve igračice iz samog vrha su tu tako da će biti interesatno i teško osvojiti trofej, ali konačno se osećam dobro bez ikakvih posledica povrede leđa. Jedino što mi smeta je cinjenica da sam u proteklih par noći imala problema sa vremenskom zonom i gomilu puta sam se budila tokom noći, ali trudim se da to prevaziđem i konačno se dobro naspavam večeras.Katar je veoma lepa zemlja i drago mi je što sam ponovo ovde. Jedan od mojih hobija je putovanje po svetu i upoznavanje novih kulturama. Sinoć smo imali veoma lepu ceremoniju gde su sve igračice izašle na glavni teren obučene u tradicionalne haljine napravljene od kvalitetnih materijala i raznolikih boja. Ovo je tradicija koju organizator turnira stalno održava i veoma cenim lokalne rituale.
Pored treniranja svaki veliki turnir organizuje All Access Hour kada prva četiri nosioca moraju da se pojave na sat vremena i posvete to vreme medijima. Za to vreme damo veliki broj intervjua. Uglavnom se to radi ponedeljkom tako da sam ja mojih sat vremena odradila juče. Često su me pitali o mom odnosu sa mojom mamom. Ona uglavnom putuje sa mnom, ali ovog puta je odlučila da ostane u Americi da se odmori i posveti malo i drugom delu porodice. Nemojte je tražiti u box-u na stadionu, sada ćete moći da nađete samo mog trenera i brata.
Večeras sam bila Zlatna devojka. Sony Ericsson je fenomenalan sponzor WTA. Bila sam veoma srećna da pomognem kompaniji da prezentuju njihov Precious Gold telefon i pojavim se u zlatnoj haljini ne bi li promovisali taj novi mobilni koji je upravo izašao na tržište. Haljina koju su specijalno za mene napravili je bila veoma neobična i kul. Čim dobijem neke slike staviću ih u moju foto galeriju. Mobilni telefon izgleda super i ima odlične karakteristike. Odličan je “accessory” za žene. Ako ste “fashionista”, obavezno morate da kupite ovaj telefon.

Sada idem da spavam jer sam premorena zbog džet-lega. Mora da se radi sutra…
Ljubi vas JJ
preuzeto sa Jecinog oficijalnog sajta
Back to top Go down
https://ilijabozoljac.forumotion.com
*Admin*
Administrator
Administrator
*Admin*


Posts : 456
Join date : 2008-02-16

Jecin dnevnik Empty
PostSubject: Re: Jecin dnevnik   Jecin dnevnik Icon_minitimeWed Feb 27, 2008 5:08 pm

Povratak u Dubai
Moji najbolji fanovi,

Bas sam srećna što vam pišem iz Dubaija. Vratila sam se u grad u kome imam sjajna sećanja i nadam se da će tako i ostati posle ove nedelje. Pre nekoliko godina sam na ovom mestu imala najbolji turnir u kome sam dogurala do finala i od tada sam puno napredovala kada su u pitanju moja igra a i rang na WTA listi. Nadam se da ću odigrati dobro ove nedelje i pokazati svima kvalitetan tenis sa moje strane.
Pre nego što počnem da pišem više o Emiratima, prokomentarisaću malo moju igru u Dohi. Bila sam razočarana svojom igrom u četvrt-finalu. Jednostavno nisam mogla da uđem u svoj ritam tokom meča a u celoj priči hladno vreme i vetar mi ni malo nisu pomogli. Taj meč mi je pokazao trenutno stanje moje forme i čemu treba da se posvetim na treninzima. Trenutno imam trenera sa kime sam na probnom radu i jos uvek se navikavamo jedno na drugog. U sledećih nekoliko nedelja ću odlučiti da li ćemo potpisati ugovor na duži period. U prethodna dva meseca sam imale povrede i konačno je došlo vreme kada mogu maksimalno da igram i treniram. Radiću što na terenu a što van njega ne bi li kondiciono ojačala i poboljšala formu što pre moguće da pokažem svima da ja mogu mnogo bolje da igram. Takođe osećam da mi je potrebno više mečeva da bi ušla u formu tako da sam odlučila da se prijavim za turnir sledeće nedelje u Bangaloru, Indija.
Jecin dnevnik 24_3m Stigla sam u Dubai u subotu. Odmarala sam malo tog dana jer sam bila iscrpljena pošto sam loše spavala cele nedelje. Juče sam provela nekoliko sati trenirajući sa svojim trenerom. S obzirom da je bila nedelja nije bilo puno aktivnosti. Sa druge strane, danas nisam imala vremena da stanem. Morala sam rano da ustanem ne bi li odradila treninge u teretani i na terenu pre podneva, a onda sam popodne imala All Access Hour. Upravo sam se vratila sa snimanja u veoma egzotičnom hotelu gde me je slikao jedan od najboljih fotografa koji je radio sa mnogim poznatim ličnostima. Čim dobijem slike staviću ih u foto-galeriju mada sam sigurna da ćete ih videti možda ranije u nekom časopisu.
Nećete verovati šta nam se desilo posle snimanja. Imala sam veoma zabavnu i zastrašujuću vožnju u hotel. Vraćala sam se u svoj hotel sa bratom i još dvoje prijatelja. Dubai ima jedan glavni autoput sa koga se račvaju izlazi ka mnogim mestima, ali je vozač odlučio da ide drugim puta i mi smo se naravno izgubili. U jednom trenutku smo ušli u neke slepe ulice kada je on odjednom stao na sred ulice i izašao, zaključao nas unutra i otičao da nađe nekoga i pita za direkcije. Kada smo se konačno vratili na autoput, odjednom smo ugledali aerodrom i avione. Nismo mogli da verujemo gde smo završili. Koliko god da je bila strašno sedeti više od sat vremena u kolima, toliko smo se smejali. Nisam mogla da verujem kada smo stigli. Odmah sam otrčala u sobu i naručila večeru.
Idem sada da legnem, stvarno sam premorena posle svih obaveza danas. Sutra nemam ništa planirano, samo ću da treniram i odmaram za sredu kada bi trebalo da igram svoji prvi čec.

Volim vas puno, Jelena

p.s. Zahvaljujem se puno Gustavu Kamargu koji je nacrtao ovu karikaturu koja mi se puno dopala.
Back to top Go down
https://ilijabozoljac.forumotion.com
*Admin*
Administrator
Administrator
*Admin*


Posts : 456
Join date : 2008-02-16

Jecin dnevnik Empty
PostSubject: Re: Jecin dnevnik   Jecin dnevnik Icon_minitimeMon Mar 03, 2008 8:24 pm

Po prvi put u Indiji
Dragi prijatelji,

Napunila sam 23 godine i postajem matora, hahaha. Uopšte nisam svesna toga bez obzira što mi je rođendan bio samo pre nekoliko dana. Više nisam u Dubaiju tako da vam pišem sada iz Bangalora, Indije. Sletela sam sinoć. Stigli smo oko 3h ujutru i bila sam prijatno iznenađena da me je direktor turnira dočekao na aerodromu na veoma tradicionalni način uz poklone koji su autentični za ovu regiju zemlje. Stvarno sam srećna što sam u mogućnosti da dođem ovde i upoznam još jednu zemlju. Nekoliko puta sam spominjala koliko volim da iskusim nove culture i sada sam po prvi put došla u Indiju tako da ću se truditi što više vremena da iskoristim i upoznam sa lokalnim običajima. Iznenađena sam koliko moram da se adaptiram na sredinu. Evropljani nisu imuni na mnoge začine, vodu i mnoge druge stvari. Evo jedne anegdote za sve vas. Rečeno mi je da perem zube i lice sa Evian vodom da ne bi dobila neku bakteriju ili infekciju. Sada imam u rezervi gomilu flašica za celu nedelju.
Jecin dnevnik 26_2m S obzirom da se ova nedelja završila, mogu da konstatujem da sam napredovala. Iako sam bila u prilici da se plasiram u finale, osećam da sam poboljšala moju igru. Nije to i dalje moj maksimum ali smatram da sam na dobrom putu da stignem do top forme. Moram da nastavim sa intezivnim treninzima posebno kada je kondicija u pitanju. Loše sam igrala u prvom meču ali kako je meč odmicao tako sam ja sve bolje igrala. Iz meča u meč je sve bolje izgledalo. Moja slabost u ovom trenutku je snaga i izdržljivost tako da dosta vremena provodim u teretani ne bi li ojačala. Protiv Kuznjecove nisam imala snage do kraja i počela sam da gubim koncentraciju jer sam se osećala umorno. U neku ruku to je normalno jer sam zbog čestih povreda imala pauze u treningu. Osećam da par dodatnih mečeva u Bangaloru će mi pomoći da još više podignem nivo igre i nastavim da napredujem kada je tenis u pitanju.
Rođendan je super prošao iako sam želela da budem u Beogradu i proslavim gas a svojom porodicom i prijateljima. Impresionirali su me srpski fanovi koji su došli tog dana na moj meč. Pevali su mi rođendanske pesme na engleskom i srpskom. Organizatori su bili sjajni takođe. Doneli su veliku tortu na teren koju sam ja podelila sa mnogobrojnim navijačima. Te večeri nisam mogla da izađem i ostanem budna do kasno. Igrala sam sledećeg dana tako da smo moj brat, trener i ja otišli u restoran na večeru.
Jecin dnevnik 26_4m Upravo sam se vratila sa proslave koja je bila u organizaciji turnir. Kao što vidite na slikama, nosila sam tradicionalne sari haljine kao što većina žena nosi u Indiji. Trudila sam se da budem što originalnija i stavila mali indijski dragulj na čelo da bi u potpunosti izgledala kao sve ostale žene u Indiji. Na žurci su nas zamolili da prošetamo pistom. Hteli su da prikažemo sve sarije tokom kratke modne revije. Dobila sam zaista puno komplimenata da sam izgledala kao Indijka jer sam hodala sa puno elegancije i samopouzdanja. Uopšte nije lako nositi sari po prvi put ali sam se osećala udobno i uživala tokom cele večeri.


Stvarno sam zadovoljna što sam došla u Indiju i sigurna sam da ću imati odličnu nedelju na i van terena. Odoh sada da spavam, već je prošla ponoć u Bangaloru.
Cmok, Jelena
Back to top Go down
https://ilijabozoljac.forumotion.com
*Admin*
Administrator
Administrator
*Admin*


Posts : 456
Join date : 2008-02-16

Jecin dnevnik Empty
PostSubject: Re: Jecin dnevnik   Jecin dnevnik Icon_minitimeSat Mar 15, 2008 8:09 pm

Put oko sveta
Zdravo društvo,

Iskreno da vam kažem, ja nemam pojma gde se nalazim sada. Počela sam svoje putešestvije iz Indije juče popodne, a trebaće mi skoro dva dana da stignem u Palm Springs što je moja poslednja stanica. Za vreme ovog puta sleteću na tri kontinenta, promeniti pet aviona, a već su mi izgubili prtljag u Dubaiju. Mnogo se iznerviram kada mi izgube torbe i onda ostanem bez ičega kada sletim. Sreća je što će mi mama doći danas u Kaliforniju tako da će mi ona doneti odeću i sve ostalo što mi je potrebno. Sada se nalazim u Frankfurtu odakle vam pišem i uskoro ulazim u avion za Ameriku.
Veoma sam razočarana mojim izdanjem u Indiji, pogotovo što sam prvi put igrala na ovom turniru. Nisam se dobro aklimatizovala jer je Bangalor na velikoj nadmorskom visini i to u velikoj meri utiče na igru kada igrate pod takvim klimatskim uslovima. Nisam igrala moju prepoznatiljivu igru. Napravila sam previše neiznuđenih grešaka i na taj način je teško pobediti bilo koju protivnicu. Više ne sarađujem sa Skotom Hamfrizom. Nije bilo hemije među nama na terenu i to je pokazalo da nema poboljšanja u mojoj igri. Potreban mi je dobar trener koji će moći da prenese njegovo iskustvo i znanje na mene i na taj način mi pomogne da uđem u formu što je sasvim moguće uz moju veliku motivaciju da treniram i posvetim se tome da dostignem viši nivo igre.
Iako nisam impresionirana svojim učinkom u Bangaloru, ceo turnir je fenomenalan. Organizatori su učinili sve da me zadovolje, a ljudi nisu samo fini, već preterano fini. Imala sam prilike da se upoznam sa dosta lokalnih ljudi ovog vikenda. U subotu je bio 8.mart i jedan od sponzora je organizovao proslavu u znak žena. Bila sam pozvana da održim govor i provedem koji sat sa Indijkama koje su veoma tople i prijatne. Ovo je bila moja prva poseta Indiji i svi moji komplimenti ljudima koje sam upoznala jer su učinili da se osećam kao princeza. S obzirom da nisam imala let do nedelje popodne, odradila sam i jedan intervju za CNN koji će uskoro biti objavljen na televiziji.
Premorena sam i spremna da uđem u avion. Ne mogu da dočekam da sletim u Indijan Vels, čekiram se u hotel, istuširam se i uskočim u krevet i naspavam se kao čovek. Hvala vam svima na podršci koju mi pružate. Znam da rezultati izostaju i očekujete trofeje, ali potrudiću se da uskoro opravdam vaše poverenje.

Pozdrav, Jelena
Back to top Go down
https://ilijabozoljac.forumotion.com
*Admin*
Administrator
Administrator
*Admin*


Posts : 456
Join date : 2008-02-16

Jecin dnevnik Empty
PostSubject: Re: Jecin dnevnik   Jecin dnevnik Icon_minitimeSat Mar 15, 2008 8:11 pm

Utorak, 12. 03. 2008
Zdravo svima i dobrodošli na moj treći blog koji pišem za WTA. Ovaj blog je veoma specijalan za mene jer na ovom mestu sam pre sedam godina igrala svoj prvi profesionalni turnir kada sam dobila vajld kartu sa samo 16 godina. Ovo je sjajan turnir iz nekoliko razloga: prelep ambijent, prijateljski ljudi i odlična klima. Takođe je atmosfera opuštena što je veoma neobično za jedan veliki turnir kao što je ovaj.
Pre dva dana sam stigla ovde i to je bio pravi izazov. Igrala sam u Bangaloru prošle nedelje i prvo sam letela za Dubai, pa onda u Frankfurt, posle toga sam uhvatila let za Vašington, da bi stigla konačno u Kaliforniju gde sam preko Los Anđelesa stigla u Palm Springs. Delovalo mi je kao da sam otputovala u Australiju i nazad. Toliko sam aviona promenila da u pojedinim trenucima nisam znala gde se nalazim. Pola puta sam provela sama jer moj brat sa kime sam bila u Bangaloru je na pola puta krenuo ka Srbiji. Navikla sam da on ili bilo ko drugi iz mog tima putuje sa mnom i nose sve teške stvari, ali sada sam morala sve sama da uradim i mislila sam da će mi se leđa i ramena prepoloviti od dugih šetnji po aerodromima jer ponekad sam morala dugo da hodam do svog mesta za ulazak u avion. Najinteresantnije je bilo u Los Anđelesu gde sam sletela oko 22h i bila sam jedna od retkih na aerodromu. U pozadini je svirala neka čudna muzika i osetila sam se kao ranjeni vojnik. Oči su mi bile krvave. Pogledala sam se u ogledalo i prestrašila. Ali ipak sam bila blizu mog finalnog odredišta tako da sam samo iščekivala da sletim u Palm Springs i legnem u krevet...
Nažalost, moj prtljag nije stigao u Palm Springs. Izgubili su ga u Dubaiju i još uvek ne znam kada će mi stići ovde. Ovde me je dočekala moja mama tako da pre nego što je napustila Majami gde moja porodica ima kuću, zamolila sam je da mi ponese odeću i druge neophodne stvari. Ona ih je ponela, ali i njen prtljag nije stigao! Najiskrenije, koje su šanse da se oba prtljaga izgube u istom danu? Mislim da su veće sanse da pobedim na lutriji. Na svu sreću, mamin prtljag je stigao sutradan tako da imam šta da nosim sada. Stvari mogu puno da se iskomplikuju kada izgubite torbe jer mi treba dosta stvari kao naprimer moje patike u kojima igram koje su napravljene za mene i ne smem ništa drugo da nosim. Treba vremena da ih naručim i zato uvek moram da ih imam sa sobom.
Danas sam se probudila rano, oko 4:30 i još uvek se trudim da se priviknem na vremensku razliku i jedini razlog što sam se probudila u ovo vreme je zato što sam legla u krevet rano. Probudila sam se užasno gladna. Bila sam među prvima na doručku, pročitala malo novine i spremila se za trening koji mi je bio zakazan za 8h. Dobro sam trenirala tako da sam zadovoljna. Posle toga sam imala All-Access Hour, kada igrači imaju komunikaciju sa novinarima i medijima, a danas sam imala i dosta izjava za televizijske stanice. Nakon medija, imala sam intervju za Sony Ericsson gde sam radila asocijacije i morala sam da pogledam u sliku i prokomentarišem je. Iznenadili su me jer su mi pokazivali slike Beograda, moje porodice, fanova i još nekoliko čudnih stvari kao što je pljeskavica. Bilo je baš super. Od toga će napraviti jednominutni klip i svi će moći da skinu sa interneta taj video i stave ga na svoje telefone i kompjutere. Povrh svih ovih obaveza, imala sam i snimanje reklame za US Open seriju turnira što ćete moći da vidite tek na leto. Radila sam sa super timom ljudi i konstatno smo se smejali dok sam snimala. Bez obzira na osmehe, bila sam premorena. Sećam se nekoliko pitanja za vreme intervjua na koje nisam mogla uopšte da odgovorim od umora. Pitali su me koji mi je nadimak i morala sam dva puta da razmislim pre nego što sam odgovorila. Posle svega ovoga sam odradila još jedan kratak trening i otišla na večeru sa mojom mamom i celim timom i vratila se u hotel. Čim završim sa pisanjem verovatno ću zaspati. Moram ponovo rano da ustajem jer imam gomilu obaveza sutra jer je stigao moj kondicioni trening.
Odoh sada da spavam… Čujemo se sutra uveče ponovo! Cmok, Jelena
Back to top Go down
https://ilijabozoljac.forumotion.com
*Admin*
Administrator
Administrator
*Admin*


Posts : 456
Join date : 2008-02-16

Jecin dnevnik Empty
PostSubject: Re: Jecin dnevnik   Jecin dnevnik Icon_minitimeSat Mar 15, 2008 8:14 pm

Četvrtak, 13. mart, 2008
Jecin dnevnik 30_1m Ćao svima,

Opet sam ustala rano ujutru danas. Već oko 6h ujutru sam bila na nogama, doručkovala i oko 7h sam počela da se zagrevam sa kondicionim trenerom koji je stigao sinoć. Trening mi je počeo u 8h a posle toga sam pojela jedan sendvič i popila po šejk i kafu u Starbucks-u sa mojom mamom. Zakazala sam bila manikir i pedikir. Naša stopala stalno stradaju u patikama i često dobijamo žuljeve. Zbog toga je mnogo bitno da vodimo računa o stopalima i redovno radimo pedikir. Za žene generalno je ovo važno. Kada je u pitanju manikir, primetićete na meni da uvek imam nalakirane nokte. Obično stavljam svetle i drečave boje ali ovog puta sam samo stavila neutralan lak. Povremeno volim da promenim malo trend.
Jecin dnevnik 30_2m Posle podne sam odradila još jedan trening na terenu a posle toga i u teretani. Jedva sam čekala da završim i da dođe vreme za najinteresantniji deo dana a to je bilo snimanje za Olimpijsku knjigu. Za ovo foto snimanje morala sam da izaberem sport koji nije tenis, a ja sam se odlučila za gimnastiku zato što sam je trenirala kada sam imala sedam godina. Super mi je bilo! Nosila sam crni triko sa šljokicama i dobijala instrukcije od nacionalnog trenera kako da uradim poze za slikanje. Najzabavniji deo je kada sam bila na gredi i gubila ravnotežu i padala nonstop. Nekoliko puta su me i grčevi hvatali što ne iznenađuje posle svih treninga tog dana. Videli ste me kako pravim špagu ali je bilo mnogo teže uraditi to na gredi. Na kraju smo stvarno napravili dosta dobrih fotografija. Posle svega sam imala priliku da se slikam sa grupom malih gimnastičarki. Mnogo su talentovane. Na kraju smo se zajedno slikale i napravile grupno špage što možete da vidite.
Slikanje koje sam uradila je definitivno nesto drugačije od svega što radim kada su u pitanju aktivnosti van terena. Bilo je pravi izazov ali sam se sjajno provela i sada možete da primetite i neke moje druge talente. Odoh ja sada nazad u hotel, imam zakazanu masažu, posle toga da večeram i malo opustim pre nego što legnem da spavam.

Volim vas puno,

JJ
Back to top Go down
https://ilijabozoljac.forumotion.com
*Admin*
Administrator
Administrator
*Admin*


Posts : 456
Join date : 2008-02-16

Jecin dnevnik Empty
PostSubject: Re: Jecin dnevnik   Jecin dnevnik Icon_minitimeSat Mar 15, 2008 8:17 pm

Petak, 14. mart 2008
Gde ste? Šta radite? Ja sam danas imala standardni dan u Indian Wellsu. Ujutru sam rano ustala kao i obično, trenirala na terenu dva sata, posle toga imala fitnes u teretani a na kraju sam imala zakazano godišnji sistematski pregled. Cela organizacija se trudi da svi budemo zdravi i na ovaj način žele da nam pomognu u slučaju da imamo neki problem. Važno je ovditi računa o zdravlju bez obzira na profesiju. Što se mene tiče, ja sam zdrava i prava, hahaha. Pregled uvek traje par sati, ali prethodno sam završila sve teniske obaveze tkao da sam mogla da se opustim malo i odmorim jer sutra igram prvi meč dana.
Mislim da je najinteresantniji deo dana bio kada je moja mama trebala da uradi intervju za jednu televizijsku stanicu. Ona se zaista ne oseća lagodno kada treba da priča pred kamerama. Trudi se da se izoluje od medija, ali oni imaju veoma dobru percepciju nje kao roditelja koji je dobar primer kako pružati podršku svom detetu i zbog toga žele da je intervjuišu, čak i za vreme mečeva. Ona je veoma komunikativna osoba, ali kada se upale kamere tu postane stidljiva pogotovu što ne priča na srpskom. Bez obzira na to, ona odradi sjajan posao.
Moja mama mi je mnogo bitna za moju karijeru. Moji roditelji su se žrtvovali puno i uvek mi pružali neophodnu podršku i prava su inspiracija u mom životu. Nikada ne bih uspela bez njih. Moja mama je ta koja uvek putuje sa mnom. Sem toga što je veoma zabavna, ona je prvenstveno dobar roditelj što mi puno znači. Naučila me je pravim vrednostima i mnogim stvarima u životu. Nikada ne vrši pritisak na mene i stalno me podseća da ostanem pozitivna. Zbog svih ovih razloga ona je osoba koja dobija najveću platu u mom timu – čistu ljubav.
Upravo mi zvone. Toliko sam umorna da sam naručila večeru u sobu da bi što vise odmarala. Najverovatnije ću da čitam knjigu pre nego što zaspim i naravno spremim sve stvari za sutra. Igram prva u 11h što je sasvim u redu zato što sam cele nedelje ustajala veoma rano. Nikada nisam igrala protiv Ahsha Rolle, niti sam imala prilike da vidim kako igra. Ja ću da se fokusiram na moju igru, trudim se da imam što bolju egzekuciju svojih udaraca. Poslednjih nekoliko dana sam vredno trenirala tako da se nadam da ću to pokazati i na terenu.
Nadam se da ste svi dobro i laku noć svima,

Veliki zagrljaj, JJ
Back to top Go down
https://ilijabozoljac.forumotion.com
*Admin*
Administrator
Administrator
*Admin*


Posts : 456
Join date : 2008-02-16

Jecin dnevnik Empty
PostSubject: Re: Jecin dnevnik   Jecin dnevnik Icon_minitimeSun Mar 16, 2008 11:54 pm

Subota, 15. mart 2008
Moji najbolji fanovi,

Danas sam igrala svoj prvi meč na turniru i mislim da sam odradila dobar posao. Uslovi za igru nisu bili dobri zbog jakog vetra i bilo je znatno hladnije nego prethodnih dana, ali to ko da me učinilo da se bolje koncentrišem. Protivnica je igrala dobro početkom drugog seta, ali uspela sam da povratim svoj ritam i završim meč onako kako sam želela.
Igrala sam prva u 11h ali to nije bio problem za mene jer kao što znate ustajala sam svako jutro rano. Kada sam igrala na Bliskom Istoku i Indiji poslednjih nekoliko nedelja, nikako ne bi ustajala pre 10h, 11h, čak i podneva jer sam stalno igrala kasno. Ali sa vremenskom razlikom uspela sam da se prilagodim na jutarnju rutinu koja mi više odgovara. Volim da odradim sve dok još drugi spavaju. Ujutru nema gužve i lakše je sve završiti. Posle treninga sam otišla na još jedan trening gde sam dodatno vežbala udarce. Posle toga sam trenirala i u teretani, imala pres konferenciju i još nekoliko intervjua. Jedan od tih intervjua je bio za TV stanicu za koju sam poželela Moniki Seleš sreću u program Plesom do Snova koji počinje ove nedelje u Americi.
Jecin dnevnik 33_3m
Upravo sam se vratila sa modne revije Trine Turk gde sam bila model. Stavljam vam sliku da svi vidite. Jedan od mojih omiljenih delova je sređivanje kose. Skoro sam pričala sa ženom Larija Skota, Sibil, I rekla sam joj da volim da menjam frizuru (najviše van terena jer na terenu moram da napravim rep da mi kosa ne bi letela u lice). Dala mi je par saveta šta da uradim i spomenula je neke roze umetke koji su popularni sada u visokoj modi. Rekla mi je da probam danas i vidim kako mi izgleda i to sam uradila! Imam dva umetka u mojoj kosi. Teško ih je videti dok igram jer mi je kosa zavezana u rep. To sam stavila samo privremeno i ako poželim da ih skinem treba da odem kod frizera i za par minuta će mi to skinuti. Volim da eksperimentišem ponekad. Moda se zasniva na eksperimentima, da se uklapa i vidi šta nekome najbolje stoji. Imam svoju modnu liniju u Srbiji. Znam šta želim i šta volim i htela sam da napravim nešto u čemu će se mnogi osećati udobno, šta najviše odgovara vašem telu i uklapa se uz vaše najbolje atribute.
Na modnoj reviji sam izašla dva puta na pistu sa različitim stilovima odeće. Prvo sam se pojavila u žutoj haljini koja podseća na 60te godine i takođe sam imala jaku, žutu senku na očima. Drugi put sam prošetala u kratkom šorcu, crnoj top majici i beloj jaknici i veoma visokim štiklama. Imala sam osećaj da će štikle pući dok sam pozirala jer su bile premale za mene, ali uspela sam da odradim sve. Svi smo uživali u reviji, jedino što je bilo hladno.
Sada ću da odem na večeru sa nekim prijateljima i mojim timom. Kada se vratim verovatno ću se opustiti u kadi sa toplom vodom da se ugrejem malo posle hladnoće na reviji i odem pravo u krevet.

Čujemo se sutra,

JJ
Back to top Go down
https://ilijabozoljac.forumotion.com
*Admin*
Administrator
Administrator
*Admin*


Posts : 456
Join date : 2008-02-16

Jecin dnevnik Empty
PostSubject: Re: Jecin dnevnik   Jecin dnevnik Icon_minitimeMon Mar 17, 2008 9:55 pm

Nedelja, 16. mart 2008
Ćao svima,

Danas nisam bila puno zauzeta posebno kada uporedim danasnji dan sa prethodnim. Imala sam trening, posle sam delila autograme neko vreme, primila vakcinu i na kratko otišla u šoping sa mojom mamom. Nisam kupila ništa osim jednog šejka koji nisam probala pre. Ovaj se sastojao od putera od kikirikija, banana, sojinog mleka i još nečega ali ne sećam se čega. Bio je super šejk!
Obično zakazujem najdalji teren za trening u okviru kluba i moj trener se uvek žali i pita što uvek rezervišem teren u Srbiji? Jutros kada su me pitali na kom terenu želim da treniram rekla sam da bi volela na nekom bližem terenu, ali onda na kraju treninga nisam mogla da izađem jer je došlo puno fanova. Uvek se trudim da ispoštujem fanove i dam autograme i slikam se, posebno kada su deca u pitanju jer sam užasno slaba na njih. Na kraju sam rekla treneru da je to razlog što zakažem teren u Srbiji, hahaha! Sada razume što zakažem terene daleko jer je predaleko i mnogi ne žele da hodaju do tamo.
Toliko sam se smejala danas jer su ljudi počeli da traže autograme i mojoj mami. Kažu joj da je ona njihova omiljena teniska mama i mole je da se slikaju. Nikada je nisam videla u toj ulozi. Sada se svaki put dobro nasmejem i prosto ne verujem kako je i ona postala poznata. Kao što sam vam rekla ove nedelje, ona je stidljiva i trudi se da bude povučena od medija, ali ljudi je puno vole.
Nisam sigurna šta ću raditi ostatak dana. Trudim se što više da odmaram. Kasnije ću verovatno čitati knjigu koju mi je mama dala a zove se “Tajna”. Tematika knjige je u vezi sa novcem, zdravljem, vezama, generalno bilo kakvom interakcijom koja postoji. Dosta se nauči o sebi čitajući knjigu i svemu šta možete da postignite u životu, ali takođe i šta možete da očekujete od života.
Sutra igram prva na centralnom terenu protiv Sugijame. Ona je veoma dobra igračica sa dosta iskustva. Igrale smo skoro u Dohi. Odlično sam tada igrala i pobedila u dva seta. Znam da će ona vraćati dosta lopti tako da moram da budem agresivna i igram svoju igru.

Nastavićemo sutra…

Cmok, JJ
Back to top Go down
https://ilijabozoljac.forumotion.com
*Admin*
Administrator
Administrator
*Admin*


Posts : 456
Join date : 2008-02-16

Jecin dnevnik Empty
PostSubject: Re: Jecin dnevnik   Jecin dnevnik Icon_minitimeFri Mar 21, 2008 5:42 pm

Ponedeljak, 17. mart 2008
Moj meč protiv Sugijame je dobro prošao jutros. Bilo je poprilično hladno i vetrovito, ali zbog takvih uslova morala sam dobro da se koncentrišem od prvog poena. Pokušala sam da diktiram igru u svakom poenu, da budem agresivna i na taj način stavim pritisak na nju i sve je to uspelo. Napravila sam na kraju nekoliko duplih grešaka ali sve ostalo je bilo na visokom nivou.
Do sada sam imala slobodan dan između mečeva ali sutra to nije slučaj jer ceo žreb igra mečeve 4.kola a ja igram protiv Medine Garigez iz Španije. Poslednji put smo igrale pre skoro godinu dana. Ona voli da igra duge poene, tako da ću ponovo pokušati da budem agresivna i odigram kvalitetno kao i na treningu. Što se mene tiče nisam puno umorna tako da nema problema što igramo dva dana zaredom jer ionako je to slučaj na ostalim turnirima.
Htela bih ovom prilikom da se zahvalim jednoj gospođi koja mi je dala prelepu ogrlicu danas. Dok sam igrala, ona je prišla mojoj mami i dala joj srebrnu ogrlicu sa kristalnom teniskom lopticom. Krivo mi je što nisam imala prilike da upoznam tu gospođu jer na centralnom terenu idemo kroz tunel i ne možemo da se približimo fanovima. Stvarno sam oduševljena. Ona je moj veliki fan i kaže da joj se sviđa kako igram. Veoma sam zahvalna, prelep gest sa njene strane.
Posle meča sam otišla da treniram malo servis i još neke udarce, a onda sam uradila vežbe za leđa. Puno sam trenirala sa kondicionim trenerom ne bi li ojačala neke delove tela koji su me mučili na početku godine. Ne želim da mi se to ponovo desi tako da je bolje da sprečim nego da lečim.

Najbolji deo dana je bio kada sam išla sa mamom u supermarket. U Americi je uvek prehladno u prodavnicama. Pre par dana smo mama i ja otišle u jedan supermarket i ona je nosila majicu bez rukava i sutradan se prehladila. Kada smo stigle danas tako, naterala me je da obučem zimsku jaknu sa krznom! Zamislite me kako se šetam po prodavnici u zimskoj jakni a napolju oko 20 stepeni. Bez obzira što je hladnije danas napolju iako bi trebalo da je vruće, nije bilo neophodno da nosim jaknu! Nosila sam je sve do trenutka kada sam stigla u hotel gde me je bilo sramota da nosim. Nažalost mi deluje kao da ću i ja da se prehladim malo. Dobila sam glavobolju. Biće sve u redu, večeras ću da se inhaliram malo i okupam u kadi sa vrućom vodom, uživam u tome.
Nisam sigurna šta ću da radim ostatak dana, verovatno da odmaram. Sinoć smo išli na večeru u jedan od najboljih italijanskih restorana i sreli toliko igrača. Navikne se čovek da ih viđa na turniru i klubu, ali kada odeš odande ne viđam ih puno. Odjednom smo se sinoć svi pojavili na istom mestu. Nikada se to ranije nije desilo.

Čujemo se ponovo sutra…

Voli vas, Jelena
Back to top Go down
https://ilijabozoljac.forumotion.com
*Admin*
Administrator
Administrator
*Admin*


Posts : 456
Join date : 2008-02-16

Jecin dnevnik Empty
PostSubject: Re: Jecin dnevnik   Jecin dnevnik Icon_minitimeFri Mar 21, 2008 5:42 pm

Utorak, 18. mart 2008
Danas je prvi dan od kako sam došla da sam mogla duže da spavam. Ustala sam oko 8:30 što nije kasno, ali u poređenju sa celom ovom nedeljom definitivno jeste. Nažalost sam se prehladila, dobila isto što je moja mama preležala. Kaže da nije njena krivica što sam se razbolela jer navodno se nisam toplo oblačila, ali verovatno mi je ona prenela sve to i sada neće da prizna! Ona je sada zdrava, a ja nisam mogla ni da progovorim jutros!
Pokušala sam sebe da razbudim uz neku brzu muziku pa sam čak i đuskala po sobi ne li se malo razdrmala pred meč. Uspela sam dobro da odigram i pobedim u 4.kolu Medinu Garigez u dva seta, 6:3, 6:3. Vodila sam 4:1 u drugom setu, uspela je da se vrati na 4:3, ali sam uspela da je brejknem ponovo i privedem meč kraju. Bilo je teško igrati jer mi je konstantno curio nos i oči su mi suzile, ali sutra imam slobodan dan tako ću se truditi da se oporavim za meč protiv Davenport ili Bartoli. Igram sve bolje tako da želim da iskoristim trenutak i nastavim u istom ritmu.
Posle meča sam imala pres konferenciju i zamolila sam ih da me ne ispituju previše jer me je grlo bolelo i promukao mi je glas, ali onda je neko iz medija dobacio da mi je takav glas seksi. Ismejala sam se pošteno! Naravno, pres je trajao kao i obično tako da me nisu poštedeli uopšte.
Već neko vreme čekam moju frizerku da dođe i stavi još umetaka na moju kosu ne bi li bili vidljiviji, ali izgleda da se izgubila negde. Trebali smo odavno da se nađemo. Ko zna gde se nalazi… Nadam se da je sve u redu. U svakom slučaju imam i sutra vremena za frizuru. Hoću da sredim kosu za moj sledeći meč.
Večeras neću puno toga raditi. Definitivno ću gledati Moniku večeras u programu Plesom do Snova. Baš mi je drago što će biti ponovo na TVu. Navijam za nju! Verovatno ću i glasati!

Do sutra,

JJ
Back to top Go down
https://ilijabozoljac.forumotion.com
*Admin*
Administrator
Administrator
*Admin*


Posts : 456
Join date : 2008-02-16

Jecin dnevnik Empty
PostSubject: Re: Jecin dnevnik   Jecin dnevnik Icon_minitimeFri Mar 21, 2008 5:42 pm

Sreda, 19. mart 2008
Danas je bio dan za oporavak i opuštanje. Spavala sam do 9h što je stvarno bilo super. Jutros mi je došla frizerka i stavila sam one umetke o kojima sam pričala. Mogu se bolje videti sada, ali je i dalje diskretno. Jučerašnji dogovor je na kraju ispao nesporazum. Nisam sigurna šta se izdešavalo, ali mi je ostavila poruku i rekla da će doći ujutru što mi je odgovaralo.
Pre podne sam imala lakši trening ne bi li održala svoj ritam i takođe sam otišla malo u teretanu. Nisam htela da se preopteretim danas zato što sam prehlađena. Posle svega sam imala masažu koja je bila zabavna jer tri osobe su me masirale u isto vreme. Neću da spominjem njihova imena zato što će se naljutiti na mene jer znam da čitaju moj blog. Jedva sam čekala da se vratim u hotel pa mi je jedna osoba radila na levoj, a druga osoba na desnoj nozi što je bilo super sa njihove strane da bi što pre otišla.
Kada sam stigla konačno u hotel, nisam radila ništa specijalno. Gledam trenutno meč između Nadala i Tsonge iako slabo gledam tenis. Kada završim svoje treninge i mečeve želim da se izolujem od tenisa i radim neke druge stvari. Mama mi je otišla u šoping danas, neki drugi prijatelji su otišli da igraju golf, dok ja sam htela da odmaram u sobi. Probudila sam se mnogo bolje nego juče, ali hoću da budem fit sutra jer me čeka težak meč protiv Lindzi.
Biće dobar meč sutra. Poslednji put smo igrale u Pekingu jesenas i tada sam pobedila, ali od tada je nisam videla kako igra tako da ne znam šta da očekujem od nje. Znam da moram da budem agresivna jer ako ne diktiram svoj tempo, ona će svojim jakim udarcima preuzeti kontrolu što može puno da zakomplikuje stvari. Videćemo sutra!
Gledala sam sinoć Moniku u Plesom do Snova. Navijam za nju i jedva čekam da je ponovo gledam sledeće nedelje.

Laku noć svima i čujemo se sutra!

JJ
Back to top Go down
https://ilijabozoljac.forumotion.com
*Admin*
Administrator
Administrator
*Admin*


Posts : 456
Join date : 2008-02-16

Jecin dnevnik Empty
PostSubject: Re: Jecin dnevnik   Jecin dnevnik Icon_minitimeFri Mar 21, 2008 5:43 pm

Četvrtak, 20. mart 2008
Zdravo!

Baš sam srećna da vam kažem da sam pobedila danas Lindzi Devenport ali nažalost ona je morala da preda meč posle samo jednog seta jer je povredila leđa. U tom prvom setu osećam da sam dobro igrala. Uvek sam se trudila da prva nametnem igru jer ako nju pustim da budem agresivna, tada ju ju teško zaustaviti. Nisam znala šta se dešava sa njom dok nije pozvala lekara i onda je već sve bilo gotovo. Nadam se da će Lindzi uskoro da se oporavi.
Kada sam došla u Indian Wells nisam bila zadovoljna svojom formom, a nisam bila u najboljoj kondiciji. Sada osećam kako je moja igra sve bolja iz meča u meč, korak po korak napredujem. Osmeh se vraća na lice kada igram i mislim da svi to možete primetiti. Moj stav na mečevima je pozitivniji i ponovo sam ušla u udarce. Želim da nastavim ovako jer sutra igram još jedan težak meč protiv Ane Ivanović. Moram da budem stalno agresivna i igram na visokom nivou.
Posle današnjeg meča sam trenirala još malo sa sparing partnerom, zatim sam imala pres konferenciju i sve ostalo što ide uz to. Kada je turnir pri kraju, nemamo puno aktivnosti van terena jer se svi odmaraju za mečeve. Protivnici su sve teži i teži tako da je bitno opustiti se što više i fokusirati se na turnir. Oporavila sam se od prehlade i sada se osećam mnogo bolje.
Zaboravila sam da spomenem da sam išla na jednu vrstu akupunkture posle meča. Mišići su mi pod velikom tenzijom pogotovu u butinama i fizioterapeuti su mi pomagali da se opustim. Par puta sam dreknula tokom tretmana. Velika sam kukavica kada su igle u pitanju. Ne volim ih i ne mogu da ih gledam. Sve u svemu tretman je bio uspešan, bolje se osećam i to je najbitnije.
Verovatno ću večerati u hotelskom restoranu i malo se zabaviti sa svojim prijateljima. Svi volimo da se smejemo i to je najbolji lek za sve!

Čujemo se sutra uveče ponovo!

Volim vas,

JJ
Back to top Go down
https://ilijabozoljac.forumotion.com
Sponsored content





Jecin dnevnik Empty
PostSubject: Re: Jecin dnevnik   Jecin dnevnik Icon_minitime

Back to top Go down
 
Jecin dnevnik
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Ilija Bozoljac :: Tenis i teniseri :: Biografije i novosti-
Jump to: